Studijní jógové večery

27.08.2020

Máte vlastní ásanovou praxi? Hledáte obohacení a vědomé uchopení jógového konceptu?Potřebujete se posunout dále a vnímáte, že cesta vede ryze prakticky mimo ásany na podložce? Rádi byste se dozvěděli o kořenech jógy, odkud pochází a jaký je cíl jógy potažmo cíl vašeho života? Potřebujete více prostoru, abyste poznali, jaký je váš dech a umění správně dýchat?


Během klasické jógové praxe zažíváme nejrůznější pocity, které kolem nás krouží na vlnách nádechu a výdechu. Zaznamenáváme sledy myšlenek opakujících se, nových, mnohdy stav čistoty - bez myšlenek. Má to nějaké vysvětlení? Odkud se to všechno bere? Co jsem ve skutečnosti já a co je mé tělo? Lze to oddělit? Pokud vás napadly další souvislosti nebo cítíte, že se chcete s námi vydat na cestu poznání, pak jsou tyto řádky právě pro vás.


Během šesti večerních dvouhodinových potkání budeme probírat následující témata:

Jógová filozofie a její pozadí - Védy - Šástry a sútry
Skladba lidského těla - kóši
Morální principy - kléši
Rovnováha - mysl, smysly, touha - roztáčení kola karmy 
Hmota a její usměrnění, snášenlivost
Dech - Váju
Oheň - Agni
Pránájáma
Koncentrace
Meditace - Japa 

Čeká nás teoretická i praktická část. Čas mezi dalším setkáním bude časem praxe - ověřování a sbírání vlastních poznatků, zkušeností.

"Nadduše je zdrojem světla všech svítících těles. Setrvává nad temnotou hmoty a je neprojevená. Je poznáním, je předmětem poznání a cílem poznání. Dlí v srdcích všech." Bhagavad-gítá 13.18

Termíny: 8.10., 22.10.,5.11.,19.11.,3.12.,17.12. - čtvrteční večery 19:00 - 21:00
Kapacita - 7 studentů
Cena - 3. 500 Kč