Online živě: Úplňkový jógový večer

30.12.2020

Nadcházející úplněk ve znamení Raka vyvolává sklon k sebelítosti a melancholii. Račí znamení je znamením podivínů, kteří chrání svoji přecitlivělost. Aktivovaná energie přichází skrze působení Luny, proto se Měsíc v raku soustředí na domov a rodinu, což kultivuje obvyklou lidskou vlastnost pospolitost, jejíž klíčovým slovem je "soucit" a klíčovou myšlenkou "cítím". Vodní znamení pracuje i v našich tělech s elementem vody, který představuje právě naše emoce, tok komunikace, kreativní sílu a vztahy. Raci jsou klidní, přizpůsobiví, zpátečnický, nedokážou se vnucovat a velmi těžko dokážou ukázat svoji pravou tvář. Jsou ostýchaví, nejistí a v nenadálých situacích hledají bezpečnou náruč a úkryt. Rak ovlivňuje žaludek, dvanáctník, hruď, mléčné žlázy a trávení, navíc u žen ženské orgány a děloha. Ukládá si do míst svoji přecitlivělost, pokud je narušen proces soucitu a překoná se hranice vzájemnosti i lidskosti. Můžeme vnímat, jak moc je propojen žaludek už s našimi myšlenkami a pocity, jaký je vliv jemného, kdy se nás leccos může nepřipraveně dotknout a díky jisté nestabilitě i způsobit tíhu v těle a zastavení procesu ohně, jako transformační síly, která neustále startuje nejen naše fyzické tělo a nervová zakončení. Podobně jako když zalijeme oheň vodou, tak snadno může dojít k vyhoření, nepřirozenému zastavení. Díky zvýšené emotivitě v těchto dnech budeme pracovat s přeměnou. 

Raci jsou silně spořiví, jejich přirozeností je získání zdravého sebevědomí a v případě, že něco ztrácím znamená, že i něco nového přichází. V životě je neustálý koloběh rovnováhy. Skrze račí přecitlivělost je těžké vidět daleko. Každý koho potkáme, je náš učitel, naše zrcadlo a chyby, které vnímáme jsou našimi chybami. Proto bychom si měli uvědomit vlastní přírodu (prakrti), náš domov i domov jako své tělo. Díky poznání toho, kde jsem doma a kdo můj domov tvoří, kdo je jeho podstatou a součástí. Přeměna citlivosti ve vnímání podstaty, přeměna citlivosti v intuici, která je pobočníkem intelektu (buddhi) a vyššího vědomí, tak aby nás nesplachovaly nízké vzlety a pády jako vzruchy na poli emocí. 

Společně vstoupíme do vlídné jógy, kterou spojíme s pránájámou a hloubkovou meditací. Chybět nebude ani příběh, ochranná mantra a introspektivní závěrečný rituál, abychom mohli vnést pojem vyhoření za hranice našeho prostoru. Pojďme společně strávit kouzelný večer v našich domovech - pozastavení, jógové "usebrání se" a pochopení vrtkavosti a náhlosti, která může svézt naši cestu do míst, kde nechceme být. Obnovení sil a sebereflexe k vlastní spokojenosti. 

V den konání pošlu email s odkazem všem přihlášeným. 

Před lekcí doporučuji dobrý čaj a procházku venku.

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Moc se na každého z vás těším