BLOG

 


Zbývá jen několik málo dní do konce roku a máme tak možnost nahlédnout k prospěšnosti věcí, které v životě máme a děláme. Máme možnost prohlédnout, zda se na své cestě cítíme dobře a jdeme skutečně tou cestou, jakou si přejeme.. A pokud ne? Jsme plně schopni a připraveni pustit vše, co nám na této cestě nesvědčí a nepřináší sílu a...

Zlaté mléko

20.11.2022

Ájurvédští lékaři znali odnepaměti blahodárné účinky kurkumy. Najdete ji jako lék na všechno. U mne kurkuma zaujímá přední místo při vaření. Přidávám ji téměř všude. Pokud tělo bojuje se zánětem (kdekoliv) nebo se objevuje kašel či jakékoliv jiné nachlazení, vmíchávám do medu lžičku kurkumy a skořice. Lžička kašičky se pojídá alespoň jednou denně.

Ahimsá

26.09.2021
Uvolni se a věz, že na všechno je čas. Jak se naučíš dávat, tak budeš dostávat, proto otevři své srdce a rozdej všechno z darů, které ti byly dány. Rozdávej ze své lásky, moudrosti a porozumění..

Řešíte častá nachlazení nebo nepohodlí v nosní dutině? Máte alergii nebo se vám hůř dýchá? Nebo byste byli rádi preventivní v době, kdy je venku méně sluníčka a všeobecnou pohodu vystřídá období nachlazení?

Ékádaší

16.06.2020

Každý 11. den po úplňku a novu je vhodný pro půst - očistu těla, mysli a ducha. Ékádaší doslova znamená "jedenáctý den". Jde o přesně určené astrologické datum i čas zahájení a ukončení půstu dle tisícileté védské tradice. Ve Védách je Ájurvéda jednou z Upavéd (vedlejších Véd) a tím, že je jejich součástí, je potřeba ji respektovat včetně celku,...